LARA HAKKINDA GENEL BİLGİ

Lara Kumsalı Lara ve Kundu'daki (eskiden Aksu) lüks otelleriyle Antalya’ya doğru hızla gelişen bir turizm merkezidir. Yeni tesis ve altyapı imarları bölgede halen devam etmektedir. Bölgede halen 15 tesis yaklaşık 30.000 adet yatak kapasitesi ile hizmet vermekte olup yapımı sürmekte olan diğer tesislerin tamamlanması ile yatak kapasitesi 30.000'in üzerine çıkacaktır. Antalya’nın en güzel nehirlerden biri olan Aksu nehri, Toros dağlarından doğarak Antalya şehir merkezini kat edip Akdeniz’e boşalır. Aksu bölgesi ismini bu nehirden almıştır. Aksu bölgenin en önemli antik şehirlerinden biri olan Perge’nin hemen yanında yer almaktadır. Aksu nehrinin denize döküldüğü noktada bulunan, Kundu sahili çam ormanları önünde yer alan muhteşem kumsalları ile Antalya-Lara sahiline bitişiktir. Kundu-Lara turizm merkezinin avantajları; Antalya şehir merkezine, havalimanına olan yakınlığı ve hızla büyümesidir.


Devlet Tesisleri
: Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Lara Eğitim ve Dinlenme Tesisleri(Özel İdare Sosyal Tesisleri)

Larapark: Antalya Lara'da 5 kilometrelik sahilde, 3.427 dönüm arazi üzerinde inşaa edilen, Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük Turizm projesidir.


Rakım
: Deniz Seviyesi Havalimanına olan uzaklığı: 14 km Ziyaret edilebilecek yerler: Perge, Aspendos, Side, Kurşunlu Şelalesi...

Lara aynı zamanda bir isimdir. Su perisi anlamını taşır.

Roma mitolojisinde Lauium ırmağının perisi. Dedikoduyu ve aynı zamanda kesin bir sessizliği simgeler.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !